Monet žinynas

Monet žinynas

Banko operacijų importas

Skaitymo laikas, apytiksliai: 2 minutės 406 peržiūros (-ų)

Banko operacijų importo tikslas – išvengti rankinio darbo suvedant duomenis į apskaitos sistemą apie gautas įplaukas ir atliktus mokėjimus bei banko komisinius. Importas gali būti dviejų kategorijų:

  • Automatinis tiesioginis,
  • Automatinis netiesioginis,
  • Rankinis.

Automatinis tiesioginis importas reiškia, jog galima integruoti Monet su banku tiesiogiai, kada pati apskaitos sistema nusiskaito išrašą iš banko sąskaitos operacijų. Šiuo metu palaikomi šie bankai ir mokėjimo įstaigos:

  • Seb,
  • Swedbank,
  • Luminor,
  • Paysera.

Automatinis netiesioginis – duomenys nusiskaitomi per tarpininką GoCardLess. Šiuo būdu palaikomi praktiškai visi Lietuvos ir Europos sąjungos (ir ne tik) bankai bei mokėjimo įstaigos: https://gocardless.com/bank-account-data/coverage/.

Rankinio eiga susideda iš šių žingsnių:

1. Prisijungimas prie banko per Internetą.

2. Susirandama skiltis „Išrašai ir ataskaitos“ (kiekviename banke gali vadintis skirtingai):

Tada

Čia pasirenkama data ir failo formatas. Formatas turi būti .acc „Litas-esis“ arba .xml  „ISO 20022”. Toliau pavyzdys su .acc formatu

3. Suformuojamas .acc failas. Tai yra operacijų sąrašas:

Šį failą reikia išsisaugoti savo kompiuteryje. Vėliau, po importo, galima ištrinti.

4. Banko dalis baigta. Tada prisijungiama prie Monet ir nueinama meniu į formą „Įvesti bendrą operaciją” arba „Banko operacijų import./eksp.”:

5. Atsidarius formai spausti aukščiau pažymėtą nuorodą „Importuoti/eksportuoti“. Atsidaro toks langas:

6. Paspaudus „Vykdyti“  failo turinys bus importuotas į Monet sistemą.

7. Formoje atsiras banko operacijos. Klientai ir tiekėjai atpažįstami pagal įmonių kodus. Dėl šios priežasties svarbu, jog Monet sistemoje šie kodai būtų nurodyti. Jei sistema neras atitinkamo tiekėjo ar kliento, ji eilutę importuos, tačiau nenurodys kairėje eilutės pusėje kas (ar kam) mokėjo. Taipogi rankiniu būdu reikia nurodyti į kokią sąskaitą turi patekti banko komisiniai mokesčiai. Pirmą kartą rekomenduotina paklausti buhalterio. Tai būna šeštos klasės (sąnaudų) sąskaita.

8. Nurodžius šiuos duomenis ir paspaudus „Registruoti“ sistema įves į apskaitą šias banko operacijas.

9. Viskas.